Seznam značek

CÁLEM

logo_calem.jpg

 

CÁLEM založeno v roce 1859 a má sídlo v Portu na břehu řeky Douro.
V současnosti patří mezi šestici nejúspěšnějších firem a exportuje vína do pěti kontinentů světa. Sklepy CÁLEM ve Vila Nova de Gaia navštíví ročně přes 100.000 návštěvníků.

Zobrazit nabídku CÁLEM

BURMESTER

logo_burmester.jpg

BURMESTER je tradiční výrobce portského vína z regionu Douro a velmi kvalitních vín z regionů Dão a Alentejo. Burmester se zaměřuje na vyváženost a styl vín jednotlivých řad.

Zobrazit nabídku BURMESTER

KOPKE

logo_kopke.jpg

Značka KOPKE byla založena již v roce 1638, je to nejstarší sklep a tím i nejstarší obchodní značka v portských vínech. Přes čtyři století byla společnost řízena řadou generací potomků Kopke a postupným vývojem si získala excelentní pověst pro svá vína.

Zobrazit nabídku KOPKE

MESSIAS

logo_messias.jpg

Společnost MESSIAS byla založena v roce 1926 panem Baptistou Messias, který působil jako předseda společnosti až do roku 1973. Vedení a řízení společnosti je stále v držení potomků téže rodiny. Messias vyrábí vysoce kvalitní vína z několika vymezených oblastí: Dão, Bairrada, Douro, Vinho Verde, Beiras, Terras de Sado a Vinho de Porto.

Zobrazit nabídku MESSIAS

QUINTA do NOVAL

Logo_Quinta_do_Noval.jpg

Quinta do Noval patří díky svému úchvatnému panoramatu a špičkovým ročníkovým vínům k nejvyhlášenějším vinařstvím v oblasti Doura. Úžasná portská vína se zde vyrábí od roku 1715 a v současnosti zpracovává zralé hrozny z vinic o rozloze 145 hektarů. Tento region je zřejmě nejznámější a nejslavnější oblastí díky své majestátní vinici Nacional Vintage Port, ze které pochází nejvzácnější a nejvyhledávanější víno na světě - Vintage Porto Nacionál, které se vyrábí z hroznů pravokořenné révy, drží rekord nejdražší láhve ročníkového vína, jaké kdy bylo prodáno, což byl ročník 1931 a prodával se v roce 1983 za 5900 dolarů. Noval hrála významnou roli i v dalším rozvoji kvality portských vín. Prorazil s konceptem označení vín „Old Tawny" dle jednotlivého ročníku a v roce 1958 jako první produkovala vína s označením LBV „late bottled vintage".

Zobrazit nabídku QUINTA do NOVAL

DACOSTA

logo_dacosta.jpg

DACOSTA portugalské vinařství, které se představuje paletou špičkových vín s celou řadou archivních vín starších 3 let.

Zobrazit nabídku DACOSTA

Fernando de Castilla

Fdec.PNG

Sklepy Vinařství Rey Fernando de Castilla se nachází v historickém centru města Jerez. Sherry nejdříve zraje v nových sudech z francouzského a amerického dubu a poté po dlouhou dobu v sudech, kde dříve byly obsaženy nejvybranější sherry. Sbírka sherry se skládá z nejlepších vín z této oblasti. Sahá od bledé, lehké a elegantní Finos až po unikátní Antique sherry, které získaly nejvyšší národní a mezinárodní vyznamenání. Tento rozsah by neměl být kompletní bez extrémně vzácného a starého sherry octa. Ty jsou balené v omezeném množství pro velmi náročné skupiny spotřebitelů. Cílem vinařství bylo vždy nabídnout ty nejlepší produkty.

Zobrazit nabídku Fernando de Castilla

Quinta de Curvos

Logo.jpg

Menší rodinné vinařství QUINTA de CURVOS z vinařské oblasti Vinho Verde se sídlem ve Fojâes poblíž přímořského městečka Esposende. V r.1976 toto tradiční vinařství koupili bratři Fonsecové, oživili výrobu vín z typických odrůd v tomto regionu a realizací svých smělých projektů přinesli oživení a dynamiku celé Quintě.

Zobrazit nabídku Quinta de Curvos

SOGEVINUS Fine Wines S.A.

logo_sogevinus.jpg

Od roku 2006 došlo k fúzi dvou tradičních sklepů CÁLEM a BURMESTER s mezinárodní společností SOGEVINUS GROUP, která v tomto roce získala čtvrtou pozici mezi největšími producenty portských vín na světě. Produkty Sogevinus Group získaly a získávají řady světových ocenění a uznání.

Zobrazit nabídku SOGEVINUS Fine Wines S.A.

HENRIQUES & HENRIQUES - Vinhos, S.A.

logo_hh.jpg

Rodina HENRIQUES patřila mezi největší vlastníky půdy v oblasti Camara de Lobos již od 15. století, kdy byly založeny i první vinice na svazích Pico da Torre, které patřily Henriquesovým. Horní část břidlicových údolí Estreito de Camara de Lobos a Quinta Grande jsou dodnes považována za nejlepší pro výrobu madeirského vína. Ve 20.století vinice rozšířili a vlastní největší jednotnou vinici o rozloze 10 hektarů.

Zobrazit nabídku HENRIQUES & HENRIQUES - Vinhos, S.A.

GARVEY (Vinícola Soto, s.a. Španělsko)

logo_garvey.jpg

GARVEY vývozce Sherry z nejproslulejší vinařské oblasti Jeréz a španělských vín ze sklepů rodinného typu (RIOJA). Víno z Jerezu je synonymem pro dolihovaná vína, která svou proslulostí soupeří o první místo v této kategorii s portským vínem. Zajímavostí sherry z Jerezu je jistě použití pouze třech povolených odrůd pro výrobu: Pedro Ximenez, Moscatel Fino a Palomino a použití systému Soleras při míchání vína z Jerezu.

Zobrazit nabídku GARVEY (Vinícola Soto, s.a. Španělsko)

MURIEL

muriel_logo.jpg

José Murúa je vinařství, jehož vznik se datuje od roku 1926 v samém srdci Rioja Alavesa (jedna ze tří podoblastí), která tvoří španělská Rioja. Vinice Muriel vznikla v roce 1986, kdy Julian Murua převzal sklep svých rodičů a rozhodl se osobně přispět k rozvoji kvalitních vín s označením původu La Rioja. Sklepy jsou v malebné historické vesničce Elciego, která je známá tím, že je obklopena jedněmi z nejlepších "terrior" v La Rioja. Jméno Muriel pochází z kombinace příjmení Murúa a jména vesnice Elciego. Dnes své vinařství staví otec a syn na odvěké vinařské tradici regionu, na nových technologiích a postupech, aby vína vyjadřovala "nejlepší vlastnosti" z těchto plodných vinic La Rioja. Díky speciálnímu mikroklimatu oblasti (trojnásobný vliv od Středozemního moře, Atlantiku a kontitentálního podnebí) produkují vinice velmi aromatická a elegantní vína. Vinice Muriel se nachází v samém srdci regionu Rioja, stojí vedle řeky Mayor na ploše 22.000 m2, kde s láskou vyrábějí kvalitní vína, která uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.

Zobrazit nabídku MURIEL

Heinrich BASTEN

Logo_vinarstvi-heinrich-basten.jpg

Moselské víno, označuje se jím víno z německé oblasti Mosel-Saar-Ruwer ve spolkové zemi Porýní-Falc. Nejslavnější odrůda, zde velmi rozšířená je Ryzlink rýnský, který se celosvětově nejvíce pěstuje v Německu. O Rieslingu se právem říká, že je to nejlepší bílé víno světa. Údolí kolem řeky Mosel je oblast světově proslulá. Tato řeka se u německého města Koblenz stává největším přítokem Rýna. Právě její klikatá pasáž mezi Koblenzem a Trevírem vytváří skvělé přírodní a klimatické podmínky pro růst hroznů té nejlepší kvality. Zdejší typické břidličné půdy dávají Rieslingům snad nejhodnotnější vlastnost vína, mineralitu. Navíc vegetační období je zde minimálně o měsíc delší, tím dává révě čas vyzrát do úžasných vlastností. Vinařství Weingut Heinrich BASTEN je rodinná firma, jejíž začátky sahají až do roku 1795, dnes již 7. generací pokračuje Thomas Basten, který sklízí se svými víny mimořádné úspěchy na prestižních světových fórech.

Zobrazit nabídku Heinrich BASTEN

AMEDEI

Amedei-Screen-Logo.jpg

AMEDEI italská čokoláda. Kde dokonalost začíná velkým písmenem.
Dokonalost. Nic míň a něco navíc, něco ještě lepšího. Amedei existuje již více jak 20 let. Amedei je první italský řemeslný výrobce čokolády, který se může pochlubit plnou kontrolou celého výrobního řetězce.

Zobrazit nabídku AMEDEI

Boas Quinta

LOGO-BOAS-QUINTAS-Blue.png

Jeden vinař, různé regiony, rozdílná vína. S vinařstvími v Dao, na poloostrově Setúbal a v Alenteju si Boas Quinta drží filozofii rozmanitosti, proto hájí to, že každé víno má svoji vlastní přirozenost a charakter.

Záznamy o vinařské a zemědělské činnosti rodiny Cancela de Abreu sahají až do roku 1884. V roce 1991 se čtvrtá generace rodiny rozhodla využít veškeré vinařské zkušenosti do projektu, který vytváří vína vysoké kvality s charakterem a osobností.

Zobrazit nabídku Boas Quinta

Casa Alexandre Relvas

AlexandreRelvasLogo.jpg

Poměrně mladé, ale perspektivní vinařství v oblasti Alentejo. Vlastní přes 100 ha vinic v jižní části Portugalska ( oblast Alantejano ) a dalších 200 ha vinic má smluvně zavázáno s místními pěstiteli. Vinařství dnes pracuje majoritně s klasickými portugalskými odrůdami. Jeho budovy jsou pobité izolačním korkem, díky čemuž ušetří 60% energie na klimatizaci. Ne náhodou vlastní 500 000 korkových dubů. Aktuální produkce vinařství činní 2,5 milionu lahví za rok s potenciálem až na 5 milionů.

Zobrazit nabídku Casa Alexandre Relvas

Casa Santos Lima

csl-logo-01.jpg

Vinařství bylo vytvořeno za cílem zajištění trvalého rozvoje vinařské aktivity v oblasti Lisabon. Tato činnost byla poprvé spuštěna Joaquimem Santos Lima, který na přelomu 19. století, byl již velkým výrobcem a vývozcem portugalských vín. Maria João Santos Lima a José Luís Santos Lima Oliveira da Silva, vnučka a pravnuk zakladatele, obnovili Casa Santos Lima v roce 1990 opětovnou výsadbou většiny vinné révy, zlepšením zemědělské techniky a veškerou modernizací své výrobní struktury.
Casa Santos Lima je rodinná společnost zabývající se výrobou, stáčení a prodej portugalských vín.

Zobrazit nabídku Casa Santos Lima

FINI MODENA

logo_fini.jpg

FINI MODENA, začalo to roku 2012, kdy pan Fini založil krámek s názvem "Modenese Gourmet Lovers" v samotném srdci Modeny. FINI si udělalo jméno a rozsáhlé portfolio produktů je známé nejen v Itálii, ale také po celém světě. Ve skutečnosti je jedním z prvních výrobců Balsamico di Modena a jeden ze spoluzakladatelů konsorcia balzamikového octu.

Zobrazit nabídku FINI MODENA

Quinta da Lapa

logo.png

Vinařství Quinta da Lapa je datováno od roku 1733. Lapa je součástí vinařského regionu Tejo. Řeka Tejo v tomto regionu zabírá určitou historickou vznešenost v tom, jak souvisí s historickou cestou do Lisabonu a obchodní a komunikační cestou s Evropou. Mnoho templářských hradů a kultivovaných plání svědčí o této skutečnosti. Říční potopy a proudy vytvořily specifické půdní podloží, které se skládá z jílu a vápence, který zachytává vzácné prvky jako mušle a oblásky.

Zobrazit nabídku Quinta da Lapa